مطالب تصادفی

 

Yahoo! توسط Jerry Yang و David Filo دانشجويان مهندسی الکترونيک دانشگاه Stanford در ژانويه 1994 برپا شد. سايتی که طراحی کرده بودند يک دايرکتوری سلسله مراتبی به سايت های ديگر بود. در آوريل همان سال سايت خود را Yahoo! نام نهادند. ياهو به سرعت رشد کرد و مشابه موتورهای جستجو و دايرکتوری های ديگر به يک پورتال وب تبديل شد. ياهو ابتدا از گوگل برای ليست نتايج جستجو استفاده کرد تا سال 2004 تکنولوژی جستجوی خود را پياده کرد.

پورتال وب ياهو با آدرس www.yahoo.com آخرين اخبار، سرگرمی ها و اطلاعات ورزشی را فراهم می کند. پورتال سرويس های ديگری مانند Yahoo!Mail، Yahoo!Map و Yahoo!Messenger را هم به کاربران می دهد.

Yahoo!Mail

Yahoo!Mail يا به طور مختصر Y!Mail سرويس پست الکترونيک رايگان با بيش از 270 ميليون کاربر است که از سال 1997 آغاز شد. ياهو در رقابت با ديگران سرويس ذخيره سازی نامحدود خود را در 2008 به کاربران خود تقديم کرد.

با يکپارچه شدن Y!Messenger و Y!Mail در سال 2009 کاربران اجازه سوئيچ کردن بين چت و ايميل را پيدا کردند، بدون اينکه احتياج به هيچ دانلود يا تنظيم اضافه باشد.

بعضی از ويژگی های Y!Mail عبارتند:

• ذخيره سازی نامحدود نامه ها
• 25 مگابايت پيوست نامه
• 100 فيلتر برای مرتب سازی خودکار پيغامهای رسيده
• حفاظت در برابر ويروس ها و اسپم ها
• نمايش تبليغات در حين کار کردن با حساب کاربری 
• پشتيبانی از POP3 و SMTP در همان کشور
• غيرفعال کردن حساب هائی که برای چهار ماه بدون استفاده بوده اند (حساب می تواند مجدد فعال شود ولی کليه داده ها و نامه های آن از بين می رود) 
• اضافه شدن نام مستعار

مقايسه Y!Mail با فراهم کنندگان سرويس پست الکترونيک ديگر را در جدول زير می توانيد مشاهده کنيد.

يکپارچگی با سرويس پيام فوری ويروس يابی غيرفعالسازی حساب پيوست فايلهای اجرائی مرورگرهای مورد پشتيبنای حجم پيوست تعداد زبان های پشتيبانی ذخيره سازی هزينه پيدايش جهانی نام
AOL Instant Messenger بله (McAfee) 3 ماه خير همه مرورگرها 25 MB 26 نامحدود رايگان 23 August 2004 AOL Mail
Google Talk, AOL Instant Messenger بله 9 ماه بله، فايلهای .exe در فايلهای فشرده .zip همه مرورگرها 25 MB 52 7.373 GB رايگان 1 April 2004 Gmail
Windows Live Messenger بله 90 روز همه مرورگرها 10 GB 35 نامحدود رايگان 4 July 1996 Hotmail
Yahoo! Messenger, Windows Live Messenger بله (Norton AntiVirus) 4 ماه خير IE, Firefox, Google Chrome, Opera 25 MB 27 نامحدود رايگان 8 October 1997 Y!Mail

نحوه ساخت حساب کاربری

برای ساخت يک حساب کاربری در ياهو می توانيد به صفحه اصلیY!Mail برويد. روی لينک Create New Account کليک کنيد. يا در صفحه اصلی !Yahoo روی لينک Sign Up کليک کنيد. مشخصات خود را در فرمی به صورت زير وارد کنيد.

ياهو


1. نام، تاريخ تولد، جنسيت و کشود خود را در فيلدهای موردنظر وارد کنيد.
2. نام کاربری مورد نظر خود را وارد نمائييد. بهتر است نام کاربری ايجاد کنيد که به راحتی قابل استفاده باشد و شما را به گيرندگان نامه هايتان بشناساند. از حروف، ارقام و حتی نقطه می توانيد استفاده کنيد. برای اينکه مطمئن شويد نام کاربری شما قبلا وجود ندارد دکمه Check را کليک کنيد. 
3. کلمه عبور حداقل بايد 6 کاراکتر باشد. حواستان باشد که رمز عبور حساس به متن است. برای اطمينان از اينکه رمز عبور را درست وارد کرده ايد از شما خواسته می شود دوبار وارد کنيد.
4. يک سوال را از ليست سوال ها بعنوان سوال امنيتی انتخاب کنيد و جواب آنرا در کادر پايين پاسخ دهيد. در صورت فراموش کردن رمز عبور ياهو از شما اين سوال را خواهد پرسيد تا مطمئن شود شما کاربر درست هستيد. 
5. با وارد کردن کاراکترهائی که در بخش آخر مشاهده می کنيد و کليک روی دکمه Create My Account ثبت نام خود را تاييد کنيد. 
6. بهتر است قبل از نهائی کردن Yahoo! Terms of Service، Yahoo! Privacy Policy وCommunication Terms of Service را مطالعه نماييد.

بعد از ثبت نام از همين نام کاربری و رمز عبور می توانيد برای کليه سرويس های ياهو استفاده کنيد.


کار با Y!Mail

برای وارد شدن به حساب کاربری خود به صفحه اصلی Y!Mail برويد. نام کاربری و رمز عبور خود را در فيلدهای خالی وارد نمائيد. دکمه Enter يا Sign In را فشار دهيد.

بعد از اتمام کارتان بايد sign out کنيد تا فرد ديگری وارد حساب شما نشود. بدين طريق فرد ديگری که با کامپيوتر شما کار می کند به حساب شما دسترسی نخواهد داشت. اين در وضعيتی که از يک کاميپوتر به طور مشترک استفاده می کنيد مهم است.

اگر Keep me signed in را انتخاب کرده باشيد مرورگر شما نام و رمز عبور شما را به مدت دو هفته به خاطر می سپارد مگر اينکه sign out کنيد. در اينصورت مجبور نيستين هربار برای ورود به حساب خود sign in کنيد. اگرچه ممکن است ياهو رمز عبور را مجددا درخواست کند. اگر افراد ديگر از کامپيوتر شما استفاده می کنند اين گزينه را انتخاب نکنيد. مطمئن باشيد Sign Out کرده ايد و مرورگر خود را ببنديد.

ياهو


اگر قبلا وارد حساب خود شده بوديد و sign out نکرديد يا مرورگر خود را نبسته باشيد حساب شما هنوز قابل دسترس است. اگر می خواهيد با نام کاربری ديگری وارد شويد روی Sign in as a different user کليک کنيد.

اگر رمز عبور خود را فراموش کرديد می توانيد رمز جديدی بسازيد اما اول بايد به سوال امنيتی خود پاسخ دهيد تا شناسائی شويد.

از لينک Account Information برای اصلاح اطلاعات حساب کاربری خود استفاده کنيد.


خواندن نامه های رسيده

بعد از وارد شدن در حساب خود در مقابل کلمه Inbox تعداد نامه های جديد رسيده برای شما نوشته می شود. برای مشاهده آنها روی لينک Inbox در سمت چپ صفحه کليک کنيد. ليستی از نامه های شما باز می شود. برای مشاهده هر يک کافی است روی خط عنوان آن کليک کنيد.

می توانيد روی فولدرهای ديگر درهمين قسمت برای پيدا کردن نامه های ديگر غير از Inbox کليک کنيد.

ياهو


بعد از خواندن نامه می توانيد آنرا پاسخ دهيد، حذف کنيد، برای ديگران ارسال کنيد يا آنرا به محل ديگری منتقل کنيد.

برای پاسخ به نامه روی دکمه Reply کليک کنيد. پاسخ خود را در کادر متن وارد کنيد و دکمه Send را کليک کنيد.

بدو طريق می توانيد يک پيغام رسيده را برای ديگران ارسال کنيد. بعد از بازکردن نامه روی Forward کليک کنيد و آدرس افراد موردنظر را وارد نمائيد. سپس آنرا Send نمائيد. ضمائم نامه بطور اتوماتيک همراه با متن برای ديگران ارسال می شود.

برای ارسال پيغام به عنوان يک پيوست به ديگران دکمه Ctrl صفحه کليد را پايين نگه داشته سپس Forward را کليک کنيد. پيغام به صورت يک فايل ضميمه با انشعاب .eml به نامه پيوست می شود.

برای حذف يک نامه از ليست نامه ها روی مربع کوچک در سمت چپ پيغامی که می خواهيد پاک شود کليک کرده سپس روی دکمه Delete در پايين يا بالای صفحه کليک کنيد. نامه های حذف شده به فولدر Trash منتقل می شوند.

برای حذف دائم آنها لينک Empty در کنار نام فولدر Trash در سمت چپ صفحه را کليک کنيد.


ارسال نامه

روی دکمه New→Email Message کليک کنيد تا نامه ای را بنويسيد. درصفحه جديد در قسمت To: آدرس ايميل گيرنده (گان) نامه را وارد نمائيد.

اگر می خواهيد يک کپی از نامه شما به فرد ديگری ارسال شود آدرس ايميل فرد را در فيلد (carbon copy) Cc: اضافه کنيد. گيرندگان پيغام قادر به مشاهده آدرس افراد ليست شده در خط Cc هستند.

برای ارسال يک کپی از نامه به فرد ديگری در حالتی که می خواهيد ديگر گيرندگان نام آنرا نبينند آدرس را در Bcc: وارد کنيد. گيرندگان ليست (blind carbon copy) Bcc برای گيرندگان To: و Cc: و خودشان نامرئی هستند.

وقتی روی فيلد To:، Cc: يا Bcc: هستيد می توانيد روی لينک Insert addresses کليک کنيد تا آدرس گيرندگان را از آدرس های ذخيره شده در Address Book خود پيدا و وارد کنيد.

وقتی گيرندگان نامه بيش از يک نفر باشد ليست آدرس افراد با کاما از يکديگر جدا می شود. اگر برای گروهی از افراد نامه ارسال می کنيد می توانيد توسط Create a category آدرس آنها را در يک گروه قرار دهيد. در اينصورت برای دفعات ديگر تنها کافيست نام گروه را تعيين کنيد.

برای نامه خود موضوعی انتخاب و در قسمت Subject: وارد کنيد. سپس پيام خود را در کادر متن بنويسيد.

برای اضافه کردن فايل ها و عکس لينک AttachFiles را کليک کرده فايل های مورد نظر خود را از کامپيوتر خود انتخاب و روی Open يا Ok کيلک کنيد تا فايل ها اضافه شوند. ليست فايل های اضافه شده در بالای متن پيام قابل مشاهده هستند در صورت انصراف می توانيد آنها را حذف کنيد. هر پيغام می تواند حداکثر 25 مگابايت حجم داشته باشد. دقت کنيد فايل های اجرائی قابل ضميمه شدن نيستند.

بعد از اتمام برای ارسال روی دکمه Send کليک کنيد. قبل از ارسال پيغام خود را مرور کنيد زيرا بعد از فشار دادن دکمه Send نمی توانيد ارسال نامه را لغو کنيد.

نامه خود را می توانيد قبل از ارسال در قسمت Draft ذخيره کنيد برای اينکار دکمه Save as Draft را کليک کنيد. برای مشاهده نامه های ذخيره شده به فولدر Draft برويد.

اعمال ديگر در Y!Mail

نام مستعار

Alias نوعی نام مستعار است که در ياهو به جای آدرس ايميل شما مشاهده می شود. اگر از نام مستعار استفاده کنيد احتمال اينکه spammer ها آدرس ايميل شما را پيدا کنند کمتر می شود.

برای اضافه کردن نام مستعار مراحل زير را انجام دهيد:

1. در قسمت سمت چپ بالای صفحه حساب خود روی نام خود کليک کنيد و Account Info را انتخاب کنيد. رمز عبور خود را مجدد وارد کنيد.
2. در صفحه اطلاعات حساب خودتان در قسمت Account Setting روی Manage your Yahoo!aliases کليک کنيد.
3. روی Add an alias کليک کنيد. در کادر متن ظاهر شده نام مستعار خود را وارد نمائيد. . آنرا Save کنيد. اگر نام مستعار شما قبلا موجود باشد پيغام می دهد و درخواست می کند نام ديگری را امتحان کنيد.
4. در انتها روی Close کليک کنيد تا صفحه اطلاعات حساب بسته شود.

پروفايل

پروفايل يک نمای سريع از شما و حساب کاربری شما است. دو نوع پروفايل وجود دارد نسخه ای که کسانی که به حساب شما مربوط هستند مشاهده می کنند و نسخه ای که همه می توانند ببينند. برای تکميل يا اصلاح کردن اطلاعات پروفايل خود به صفحه اطلاعات حساب خود برويد و Edit Profile را انتخاب کنيد.

برای پنهان کردن پروفايل خود در Yahoo!Plus روی لينک Setting در بالای راست صفحه کليک کنيد. در قسمت Privacy روی Manage privacy setting را کليک کنيد. در پنجره باز شده روی Hide my profile را انتخاب و روی Save کليک کنيد.

اگر پروفايل شما مخفی باشد در صفحه Yahoo!Plus اعلانی نوشته می شود که به شما يادآوری می کند که مخفی هستيد برای لغو کردن پنهان سازی پروفايل خود روی Unhide my profile کليک کنيد. در صفحه Manage privacy علامت روی Hide my profile را برداريد و Save کنيد.

با پنهان کردن پروفايل خود بازديد کنندگان صفحه شما يک علامت تعجب خواهند ديد و پيغامی که شما پروفايل خود را مخفی کرده ايد. بدين ترتيب مردم قادر به جستجو و تماس با شما از طريق Yahoo!Plus نخواهند بود.

تغيير تنظيمات زبان/کشور و ساعت

برای تغيير زبان يا ساعت خود مراحل زير را دنبال کنيد:

1. در قسمت سمت چپ بالای صفحه حساب خود روی نام خود کليک کنيد و Account Info را انتخاب کنيد. رمز عبور خود را مجدد وارد کنيد.
2. در صفحه اطلاعات حساب خودتان در قسمت Account Setting روی Set language, site, time zone کليک کنيد.
3. محل/زبان و ساعت رسمی موردنظر خود را انتخاب و روی دکمه Save کليک کنيد. 

تغيير رمز عبور

برای امنيت بيشتر بهتر است هرازگاهی رمز عبور خود را تغيير دهيد برای اينکار:

1. روی نام خود در قسمت سمت چپ بالای صفحه کليک کنيد و Account Info را انتخاب کنيد. رمز عبور خود را مجدد وارد کنيد.
2. در قسمت Sign In and Security روی Change your password کليک کنيد.
3. در صفحه جديد رمز فعلی و رمز جديد و تاييد رمز جديد خود را وارد نمائيد. دکمه Save را کليک کنيد.

ياهوphishing چيست؟

Phishing تلاشی برای دزيدن رمز عبور و اطلاعات حساب کاربری شما می باشد. Phisher ها يک سايت تقلبی مشابه سايت های شرکت های معروف مثل ياهو ايجاد می کنند برای اينکه شما را فريب دهند و از نام کاربری و رمز عبور شما پرده بردارند. اين صفحات تقريبا مانند صفحه واقعی هستند و نمی توان براحتی تشخيص داد که آيا در سايت قلابی هستيد يا خير.

در صفحه ورود به Y!Mail با ايجاد يک مهر (seal) می توانيد جلوی Phisher ها را تا حدی بگيريد. اگر مهر شما در اين صفحه نباشد اين احتمال وجود دارد که يک صفحه قلابی باشد.

 
 
 


ارسال نظر

نام:* ایمیل:*
 
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
 

نظرات

 • نام کامل:
  تاریخ عضویت: --
  تعداد مطالب: 0
  تعداد نظرات: 0

  <a href="http://www.dosagesildenafil.net">sildenafil</a> can be entranced in a fashion that is alike resemble to candy. Unequal to other <a href="http://couponchantix.com">chantix coupon</a> that need to be enchanted with bottled water, tadalafil generic can be chewed on to. It contains the at any rate sprightly ingredient called as <a href="http://tadalafildosage.net">tadalafil</a>.

  30/08/1393 - 23:53 توسط zoer40
  0
 • نام کامل:
  تاریخ عضویت: --
  تعداد مطالب: 0
  تعداد نظرات: 0

  <a href="http://www.tadalafilcitratemd.com/ ">tadalafil</a>, <a href="http://drugsgeneric24-7.com ">generic viagra</a>, <a href="http://tadalafildosage.net ">tadalafil</a>, <a href="http://overthecountertadalafil.com/ ">cialis commercial</a>. no prescription cialis

  1/11/1393 - 15:36 توسط kukmpo
  0
 • نام کامل:
  تاریخ عضویت: --
  تعداد مطالب: 0
  تعداد نظرات: 0

  Hello!
  Coach Outlet Store Online
  Our Hearts Nearly Exploded While Rounding Up This Valentine's Day Cuteness For Kids
  Coach Factory Outlet
  9 Celebrity Winter Looks You Can Get For Under $100: Taylor's Beanie, More
  Coach Outlet Online
  All We Have To Say Is Kristen Stewart's Cute Cropped Sweater Is Only $30
  Coach Factory Online Sale
  14 Up-And-Coming Hot Hollywood Dudes You Need To Know
  Coach Factory Outlet Store
  6 Brands With Awesome Black Leggings That Don't Turn See-Through After 1 Wash
  Michael Kors Outlet 90% Off Sale
  Extra 10% Off Sale At Bluefly Comes Out To 45% Off Total-And They've Got Burberry
  Red Bottoms Shoes
  I want to call this bag rock-studded, but it's really more geode-studded, isn't it?
  Michael Kors Outlet Online
  York City office from February 4-8, with the live auction set for 1 p.m. on February 9
  Michael Kors Outlet
  Here's British model, and, by some reports, actress Amy Willerton, toting her Prada bag around Park City.
  Louis Vuitton Outlet
  heading into a taping of Watch What Happens Live in NYC with a fully rockstudded Valentino satchel.
  Coach Outlet Store Online
  which seems most Kyra Sedgwick-appropriate.
  Coach Outlet Store
  Herschel Supply Co. Spring 2015 Coach Store Online

  11/11/1393 - 09:20 توسط chanel handbags
  0

عضویت ویژه / تمامی مطالب / تماس با ما

طراحی شده توسط چشم انداز رسانه ها | پشتیبانی توسط سرور های قدرتمند میهن وب هاست